2014

Všem našim přátelům přejeme vše nejlepší do Nového roku jen to nejlepší, spoustu skvělých výstavních úspěchů a co nejvíce zdravíčka

PF 2015


6. – 7. 12. 2014 Výstavní víkend v Rakousku

O víkendu jsem se již podruhé zúčastnili mezinárodní rakouské výstavy IHA WELS, tentokrát s větší a silnější konkurencí.

Víkend jsme si báječně užili hlavně díky milé společnosti, byli jsme docela početná a výjimečně i různorodá skupina a měli jsem sebou i jiné plemeno než puntíky :O

Sobota pro mě byla více náročná, byli jsme ve stejném kruhu jako loni, kde si Sára vysloužila za útěk z kruhu krásné ocenění Dobrá  A vzhledem k tomu, že přetvářka mi moc nejde, tak to Sáruš vycítila a tentokrát v kruhu nebyla ve své kůži. Pan rozhodčí De Giuliani Claudio (IT) byl opravdu důsledný a každého psa měřil, což po minulém víkendu, kdy se konala bonitace, byl pro Sáru opravdu stres, takže v kruhu se ji už nelíbilo ani trochu, naštěstí máme úžasnou handlerku Evu Dragović a holky situaci skvěle zvládly, vyběhaly si krásné Výborná 4.

Neděle probíhala úplně opačně, Sára byla dobře naladěná, já také a vše probíhalo skvěle, paní rozhodčí Poduschka-Aigner Phyllis (AT) byla opravdu přísná, a ani ve třídě šampionů se nebránila dávat Velmi Dobrá, takže na ocenění Sáruš jsme byla opravdu zvědavá. A dopadlo nad očekávání výborně, Sára byla po úžasném výkonu v kruhu oceněna známkou Výborná 2, res. CACA, o první místo se soutěžilo do posledních vteřin, takže nám to uniklo opravdu o kousíček. Ale nevadí, i tento výsledek je úžasný a ještě jednou patří mé veliké díky Evě Dragović, která s námi trpělivě jezdí a běhá.

Sára, IHA Wels, open class


29. 11. 2014 Memoriál Ing. Jana Findejse

„Sára“ Essential Edition úspěšně absolvovala bonitaci, s bonitačním kódem A/10A,19/A,20A/5 takže je chovnou fenou.

Byla to má první bonitace a byla jsem zvědavá jak to celé probíhá. Nejdříve Sáru změřili, což bylo trochu náročnější, protože měřící zařízení viděla nejspíš poprvé. Ale za to víme jaké má naše holčička míry:

Výška 56 cm
Délka: 65 cm
Hloubka hrudníku: 27 cm
Obvod hrudníku 72,5 cm
Obvod nadprstí: 11,5 cm

Poté probíhalo focení, hodnocení v pohybu a hodnocení zbarvení a kvality srsti, hlavy, těla, končetin a samozřejmě povahy.
Bylo nám vytčeno husté tečkování, střední barva očí a tmavé uši, což je všechno v pořádku, protože to jsou nedostatky, o kterých se Sáruš víme, a proto jsme s bonitací naprosto spokojené.